Dentálna hygiena
Dentálna hygiena predstavuje nielen preventívny ale aj liečebný výkon, ktorý zabezpečuje dokonale hladký povrch zubov, bez pigmentácií, povlaku a zubného kameňa. Pomáha predchádzať zápalovému ochoreniu ďasien (gingivitíde), zápalovému ochoreniu celého závesného aparátu zuba vrátane okolitej kosti (parodontitíde) a tiež zubnému kazu. Rovnako sa uplatňuje aj pri liečbe už prítomnej gingivitídy a parodontitídy. Aj vďaka tejto procedúre je možné udržať si svoje zuby zdravé a preto je mimoriadne dôležité ju absolvovať v pravidelných intervaloch. Avšak nenahrádza každodenné čistenie zubov v domácom prostredí. Na našom pracovisku používame zväčšovaciu techniku (lupové okuliare) aj na vykonávanie dentálnej hygieny.
FAQ
Často kladené otázky
Ideálne je podstúpiť dentálnu hygienu raz za 6 mesiacov. Avšak, je to individuálne u každého jedného pacienta. V závislosti od stavu jeho ústneho zdravia sa intervaly môžu líšiť.
Pacient by nemal počas dentálnej hygieny pociťovať bolesť, avšak mierna citlivosť je
možná, či už v priebehu vykonávania dentálnej hygieny, alebo nejaký čas po jej absolvovaní. Pokiaľ pacient pociťuje bolesť v jej priebehu, musí na to upozorniť
lekára, alebo dentálnu hygieničku.
V zásade je možné piť aj jesť hneď po absolvovaní dentálnej hygieny. V prípade, že sa zubný lekár rozhodne aplikovať na zuby fluoridový lak, ktorý je určený pre pacientov s citlivými zubami, odporúča sa nepiť nápoje a nejsť aspoň hodinu po ošetrení. Zubný lekár Vás vždy oboznámi s režimom po absolvovaní dentálnej hygieny.
Čas priebehu dentálnej hygieny je individuálny u každého pacienta, no spravidla sa doba výkonu pohybuje okolo 1 hodiny.
Áno, vysvetlenie a inštruktáž správneho čistenia zubov je súčasťou každej dentálnej hygieny. Dokonca pacient vždy odchádza domov s novou zubnou kefkou a medzizubnými kefkami, prípadne inými pomôckami.
Potrebujete poradiť?
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poradíme a pomôžeme, prípadne vás objednáme na vyšetrenie.